Nyota Uhura
- komunikačný dôstojník -

Komunikačný dôstojník Uhura je Afričanka, z kmeňa Bantu zo Spojených štátov Afrických v 23. storočí. Od detstva sa zaujímala o komunikáciu a bola už v 18. rokoch vysoko skúseným komunikačným odborníkom, keď ju zmysel pre dobrodružstvo priviedol do vesmírnej služby. Je príjemná a atraktívna mladá dáma a vysoko schopný dôstojník, cenená u kapitána Kirka viac ako iné poručíci na palube.

        Uhura sa rozhoduje medzi myšlienkou byť raz manželkou a matkou a želaním ostať v službe a urobiť kariéru. Jej terajší život je bojom medzi jej ženskými potrebami príjemnej rutiny na Zemi, s domovom a rodinou oproti osobnej výzve na život na lodi v neustálom dobíjaní nových svetov. Hrdá na svojej dedičstvo, nosí mimo služby africké šaty.

        Jej životná filozofia je značne odlišná od tej západnej, ako Suluova, odráža teplú, neagresívnu kultúru nevracajúcu sa k prírode národa Bantu, ktorý dal Zemi najlepší príklad, keď spojil vyspelé technológie s prírodnou filozofiou. Uhura - po svahilsky sloboda - je obľúbená u posádky a mimo služby je žiadaná pre svoje piesne, od tých pochádzajúcich tradične zo Zeme až po tie najlepšie z iných planét.

( oriana )