Montgomery Scott
- hlavný inžinier -

Montgomery Scott je na Enterprise hlavným inžinierom, u všetkých známy ako Scotty. Jeho škótsky pôvod počuť hneď podľa jeho prízvuku. Pravdepodobne vie o vesmírnych lodiach viac, ako ktokoľvek iný v službe. Viacero jeho kníh sa stalo povinnou literatúrou na akadémii. Scotty strávil vo vesmíre viac času, ako ktorýkoľvek iný človek na lodi. Vďaka tomu, že slúžil na palubách osobných lodí, obchodných lodí, nákladných lodí a takisto bojových lodí, nadobudol cenné vedomosti o strojoch a technike.

        Ako hlavný inžinier, Scotty je vo velení tretí v poradí a preberá velenie, keď sú Kirk a Spock preč. Ako jeden z vyšších dôstojníkov na palube mal významný vplyv na výsledok viacerých dobrodružstiev, do ktorých sa Enterprise a jej posádka dostala. Zdá sa, že dobrodružstvo má v krvi. Pochádza z dlhej línie dobrodružných mužov - boli to Škóti, na rýchlych lietadlách v ranom letectve, ktorí bojovali v 1. a 2. Svetovej vojne a boli aj medzi prvými ľuďmi na mesiaci.

        Inžinierstvo má tiež v krvi. Je inžinierom od prírody skôr, ako povolaním. Aj mimo služby by bol radšej v strojovni ako v odpočinkovej miestnosti. Inžinierstvo je pre Scottyho vzrušením, krásny je perfektný stroj, perfektne udržiavaný perfektne fungujúci. Považuje inžiniersky odbor za svoju privátnu doménu a nerád vidí vo svojom oddelení votrelca vrátane kapitána. Považuje Enterprise za svoj majetok , podvedome rozmýšľa o kapitánovi iba ako o "šoférovi". Skúste niekto povedať niečo iné ako chválu o Enterprise a hneď sa stanete terčom jeho hnevu.

        Scotty je intenzívne lojálny ku kapitánovi Kirkovi a pánovi Spockovi. Jeho vzťah k dr. McCoyovi, na druhej strane je úplne odlišný. Scotty a McCoy sú veľmi blízki priatelia. Radi si spolu vypijú a sú si viac podobní ako Kirk a Spock. Scotty netúži po velení vlastnej lode. Je viac ako šťastný ako inžinier a pokladá túto úlohu za oveľa významnejšiu a zábavnejšiu ako kapitánovu.

        Vzhľadom na Scottyho putovnícku povahu, je možno dobré, že má malú rodinu. Hoci jeho rodičia ešte žijú, nemá žiadnych súrodencov. Hoci má rád deti, nikdy nebol ženatý. Je vesmírnym cestovateľom celou svojou bytosťou. Na palube lode je úplne vo svojom živle. Zatiaľ čo Krik je "ženatý" so svojou loďou, Scottyho oddanosť lodi vychádza z hlbokej lásky.

( oriana )