Christine Chapel
- sestra -

Sestra Christine Chapel je asistentka dr. McCoya. Bola zasnúbená, ale jej snúbenec uznávaný vedec sa stratil pri jednej expedícii. Nastúpila do služby, pretože dúfala, že ako sestra na svojich cestách vesmírom nájde nejaké indície, že ešte žije Nakoniec objavila, že našiel civilizáciu, ktorá vyrábala perfektných androidov až do bodu, keď boli takmer ako ľudia.

        Jej snúbenec bol živý iba v zmysle, že jeho vedomie bolo prenesené do tela androida, ktorý vyzeral presne ako on. v tomto dobrodružstve napokon zomrel. Ako viac žien na palube, Christine sa zaľúbila do pána Spocka, ale je to neopätovaný cit. Spock nie je necitlivý k jej pocitom, ale vie, že medzi nimi nikdy nič nebude. Spock sa preto pokúša vyhýbať sa jej a správa sa k nej úplne neemotívne.

        Dr. McCoy vie, čo sestra Chapel cíti k Spockovi, ale nikdy jej to nevyčítal, pretože je jeho najlepšou asistentkou, a cíti k nej otcovskú náklonnosť. Strata jej snúbenca prelomila všetky jej citové putá so Zemou. Teraz je úplne oddaná službe. Prvým odborom Christine Chapel je biovýskum. Má hodnosť poručíka a pravdepodobne raz postúpi v lekárskej službe Hviezdnej flotily.

( oriana )