04 < predošlá epizóda . . . ďalšia epizóda >
   
The Original Series : Mudd's Women
( Muddove ženy )
Hviezndy dátum: 1329.1
Dátum premiéry: 13.10.1966
Enterprise narazila na neznámu neidentifikovanú loď. Pri naháňačke sa loď pokúsi schovať Enterprise v páse asteroidov a je vážne poškodená. Pred okamžitým zničením ich zachráni Enterprise vlastnými štítmi. Tým ale vážne poškodia aj vlastné motory a posádku malej prepravnej lode dostanú na palubu až potom, čo okrem jedného vyhoria všetky krištály líthia. Na palubu dostanú muža, ktorý sa predstaví ako kapitán Liou Walsh a jeho "náklad" - tri neskutočné krásavice: Eve, Martu a Ruth.

Kirk však Walshovi vytmaví jeho bezhlavý útek a oznámi mu, že sa proti nemu začne súd. Walsh, ktorý má čo skrývať, tým nie je nadšený. Kirk, Spock a Scotty však majú nateraz iné starosti. Spock navrhuje nahradiť líthium na Rigeli XII., necelé dva dni vzdialenej planéte a Enterprise mení kurz.

Na oficiálnom výsluchu kapitána Walsha vychádza najavo, že je to v skutočnosti Harcourt Fenton Mudd - zlodej a pašerák. Pravda je iba to, že vezie dievčatá na Ophayakus III., ako manželky pre tamojších mužov. V tej chvíli dosúži aj posledný krištál líthia a Enterprise letí ďalej na batérie. Vďaka tomu dostane Mudd ďalší zo svojich skvelých nápadov - načo ísť na vzdialenú planétu, keď na Rigeli sú osamotení, izolovaní, prepracovaní a bohatí baníci. Jeho tri krásavice sa zahrajú na špiónky a pozisťujú si o baníkoch všetky informácie. Marta dokonca získa komunikátor, pomocou ktorého sa Mudd spojí s Rigelom.

Enterprise sa konečne dostala na orbitu planéty a v Muddovej kajute sa odohráva zvláštna scénka. Ruth a Marta, strapaté a bez make-upu naliehajú na Mudda, aby im dal nejaké tablety skôr, než ich takto niekto uvidí. Len čo ich zoberú, opäť sú z nich hypnotizujúce krásavice. Nakoniec si jednu s ťažkým srdcom vezme aj Eve.

Baníci Childress a Gossett sa transpotujú na Enterprise a hneď prekvapia Kirka so svojou požiadavkou vymeniť lithum za ženy a Muddovo prepustenie. Kirk to síce spočiatku odmieta, ale keď zostáva Enterprise iba pár hodín, kým im dôjdu batérie, transportuje sa so Spockom a Muddom na povrch planéty. V dome baníkov sú svedkami šarvátky, po ktorej znechutená Eve vybieha von do búrky so statočnými záchrancami v pätách. Enterprise sa podarí Kirka a Spocka dostať späť na palubu, Childress a Eve sú však stále nezvestní. A Enterprise zostáva už iba päť hodín!

Je hlboká noc, keď konečne Childress nájde Eve a dovedie ju späť. Na ďalšie ráno sa ich Enterprise konečne podarí zachytiť scannermi a Kirk s Muddom sa vracajú na planétu. Keďže droga už prestala pôsobiť, Eve vyzerá znovu obyčajne. Mudd konečne začne rozprávať. Venušine drogy, mnohými považované za mýtus, ktoré v človeku vynesú na povrch vnútornú krásu. Childress sa cíti podvedený a obviňuje Mudda i Eve. Tá mu teda predvedie "zázrak", ktorý by chcel vidieť. Len čo si od Mudda vezme jednu tabletu, je z nej znova krásavica. Aké je však jej prekvapenie, Keď jej Kirk povie, že to čo zobrala, bola iba želatína a že teda vyzerá stále tak isto, stúplo len jej sebavedomie. Childress sa nakoniec rozhodne zostať s ňou ako so svojou manželkou a dá konečne Kirkovi líthium.

[ oriana ]

 
CAST    
William Shatner   James Kirk
Leonard Nimoy   Mr. Spock
Roger C. Carmel   Harry Mudd
Karen Steele   Eve
DeForest Kelley   Dr. McCoy
Maggie Thrett   Ruth
Susan Denberg   Magda
James Doohan   Scott
George Takei   Sulu
Jim Goodwin   Farell
Nichelle Nichols   Uhura
Gene Dynarski   Ben
Jon Koval   Herm
Seamon Glass   Benton
Jerry Foxworth   Guard
     
MAKING    
Directed By   Harvey Hart
Teleplay By   Stephen Kandel
Story By   Gene Roddenberry
Created and Produced By   Gene Roddenberry
Associate Producers   Robert H. Justman & John D.F. Black
Director Of Photography   Jerry Finnerman
Production Designer   Walter M. Jefferies
Theme Music By   Alexander Courage
Music Composed And Conducted By   Fred Steiner