Star Trek - Filmy
   
Star Trek XI
( Star Trek XI )
Star Trek je vedecko-fantastický film plánovaný na rok 2009, ktorý režíruje J. J. Abrams a píše Roberto Orci s Alexom Kurtzmanom. Je to jedenásty Star Trek film a predchádza deju pôvodnej sérii, pričom sa v ňom objavia postavy ako Kirk (hrá ho Chris Pine), Spock (Zachary Quinto), McCoy (Karl Urban), Scotty (Simon Pegg), Uhura (Zoe Saldana), Sulu (John Cho) a Chekov (Anton Yelchin). Film zobrazí aj detstvo Kirka a Spocka. Leonard Nimoy si zopakuje svoju rolu ako starý Spock a Eric Bana sa objaví v úlohe zlého Nera. Star Trek bude mať premiéru 8. mája 2009 v Severnej Amerike.
Star Trek X: Nemesis
( Star Trek X: Nemesis )
Federácia má čeliť svojej najväčšej výzve – Romulánci chcú uzavrieť mier. Schinzon, splodený vo veľkolepých priestoroch Romulanského senátu a vychovaný v dilítiových baniach planéty Rémus, prichádza aby zničil kapitána Picarda a celú Federáciu. Príkaz od Hviezdnej flotily aby prvým krokom diplomacie v uvádzaní novej éry pre Federáciu bola posádka lodi USS Enterprise-E, ktorá je vyslaná na planétu Romulus na nečakanú mierovú misiu. Kapitán Jean-Luc Picard a posádka Enterprise sa dostali do centra udalostí, ktoré môžu viesť k zničeniu Zeme rukami novej a hrôzostrašnej zbrane nemesis.
Star Trek IX: Insurrection
( Star Trek IX: Vzbura )
Od dôb založenia Spojenej Federácie Planét bola základná smernica celkom jasná - žiadna expedícia Hviezdnej flotily sa nesmie pliesť do prirodzeného vývoja iných civilizácii. Teraz ale kapitán Picard dostáva rozkazy, ktoré sú v priamom rozpore s týmto pravidlom. Pokiaľ splní rozkazy velenia, 600 mierumilovných obyvateľov planéty Baku bude násilím vysídlených zo svojich domovou pre údajné dobro miliónov ostatných ľudí, ktorí potom budú môcť využívať účinky Prameňa mladosti planéty Baku. Pokiaľ neuposlúchne, riskuje svoju loď, svoju kariéru a taktiež svoj život. Pre Picarda je však voľba jasná, postaviť sa hoci aj proti celej hviezdnej flotile a viesť vzburu za zachovanie princípov federácie.
Star Trek VIII: First Contact
( Star Trek VIII: Prvý kontakt )
Pred šiestimi rokmi rasa Borgov, z časti organická a z časti kybernetická rasa spojená do jedného kolektívneho vedomia, po prvý raz zaútočila na svety Federácie. V najstrašnejšej vojne všetkých dôb bolo zničených 39 lodí a zomrelo pri nej vyše 11-tisíc ľudí. To všetko čiastočne za pomoci kapitána Picarda, ktorého niekoľko dní pred vojnou Borgovia asimilovali, začlenili do svojho spoločenstva, vložili do neho svoje kybernetické implantáty a získali jeho vedomosti a skúsenosti. Kapitána Picarda sa podarilo nakoniec zachrániť. Teraz sa však blíži k Zemi ďalšie borgské plavidlo a kapitán Picard sa neplánuje len tak prizerať, Borgov nenávidí a preto sa z odľahlého sektoru vo vesmíre rozhodne vrátiť späť na Zem aby čelil so svojou loďou Enterprise ich invázii.
Star Trek VII: Generations
( Star Trek VII: Generácie )
Do služby je uvedená nová vesmírna loď Enterprise B. Na jej palube sú ako čestní hostia aj bývalí členovia posádky Enterprise, admirál Kirk, kapitán Scott a Chekov. Spanilá jazda lode sa ale rýchlo mení na záchrannú misiu, keď zachytia núdzový signál z El-Aurianských lodí, ktoré zachytil vesmírny vír zvaný Nexus. Dostať lode do bezpečia ale stojí životy na strane záchrancov aj zachraňovaných, medzi inými aj Kirka. O 78 rokov neskôr sa Nexus vracia na svojej ceste vesmírom a s ním sa objavuje aj tajomný doktor Soran, ktorý je rozhodnutý urobiť hocičo, aby sa k nemu dostal, dokonca neváha vyvraždiť populáciu celej planéty. A kapitánovi Picardovi tentoraz prichádza pomoc, o akej sa mi ani nesnívalo.
Star Trek VI: The Undiscovered Country
( Star Trek VI: Neobjavená Krajina )
Dej začína výbuchom Klingónskeho mesiaca Praxis, keď si Klingóni uvedomia že im zostáva už len 50 rokov života na ich rodnej planéte, rozhodnú sa pre spoluprácu s Federáciou. Enterprise na čele s kapitánom Kirkom je vyslaná na mierové rokovanie s Klingónskym kancelárom Gorkonom. Obaja však netušia že hŕstka konzervatívcov Klingónskych aj Federálnych sa pokúsia celú konferenciu prekaziť, Klingóni sú dokonca ochotní obetovať aj vlastného kancelára. Obvinenie z Gorkonovej smrti padne na Kirka a McCoya, ktorí sú uväznení na asteroide. Kapitán Spock má teraz dve úlohy, oslobodiť Kirka a McCoya a dostať sa včas do kempu Khitomer na mierovú konferenciu aby zabránil nešťastiu.
Star Trek V: The Final Frontier
( Star Trek V: Konečná hranica )
Na planéte Nimbus 3 v blízkosti Neutrálnej zóny, kde sa stretávajú hranice Federácie, Klingónskej a Romulánskej ríše, na planéte takzvaného galaktického mieru, kde nájdete všetko okrem mieru sa vynára Vulkánec Sybok a začína budovať svoju galaktickú armádu Svetla, aby naplnil dávne proroctvá. Na rozdiel od iných Vulkáncov využíva svoje telepatické schopnosti na kontrole ostatných, ktorí ho potom slepo nasledujú. Keď priamym útokom získa plnú kontrolu nad hlavným mestom pustej planéty, zajme vyslancov všetkých troch mocností. Kapitán Kirk je spolu s novou a doposiaľ nekompletnou Enterprise vyslaný, aby oslobodil rukojemníkov. Sybok ale Enterprise očakáva a pripravil si pre ňu a pre jej posádku pascu so zámerom zmocniť sa lode a dosiahnuť tak stred galaxie, kde nájde odpovede na doteraz nezodpovedané otázky.
Star Trek IV: The Voyage Home
( Star Trek IV: Cesta Domov )
Posádka Enterprise je pripravená niesť zodpovednosť za svoje skutky a preto sa rozhodnú pre návrat späť na Zem. Medzitým smeruje k zemi neznáma mimozemská sonda. Kirk a jeho posádka vracajúca sa na Klingónskom dravci domov zachytí núdzový signál zo zeme, pričom sa dozvedia že táto sonda poškodzuje planétu vysávaním oceánov a narúšaním atmosféry. Spock zistí jej zámery, sonda pátra po signále vysielaným veľrybami, ktoré boli na zemi už dávno vyhubené. Preto sa Kirk s posádkou rozhodnú pre cestu v čase presnejšie do roku 1986 v San Franciscu, kde nájdu dve veľryby. Ocitnú sa v americkom meste 20. storočia, kde zažijú množstvo dobrodružstiev pri zachraňovaní veľrýb.
Star Trek III: The Search for Spock
( Star Trek III: Hľadanie Spocka )
Star Trek III začína presne tam kde Star Trek II skončil. Vesmírna loď Enterprise sa vracia späť na základňu. Po návrate sa šokovaná posádka dozvie že ich milovaná loď má byť vyradená z prevádzky. Keď sa Dr. McCoy začne chovať veľmi divne a Kirk sa dozvie niečo nové o starých Vulkánskych mýtoch, potom už nezostáva posádke nič iné, len ukradnúť svoju loď a vydať sa spať na cestu. Kirk, Scot, Sulu a McCoy smerujú s ukradnutou loďou späť na planétu Genesis aby vzali Spockovo telo na Vulkán. No na ceste ich zastihne množstvo prekvapení, napríklad útok Klingonskej lodi. Po ťažkých stratách  sa im podarí dopraviť Spocka späť na Vulkán a napraviť škody.
Star Trek II: The Wrath of Khan
( Star Trek II: Khanov hnev )
Khan, geneticky upravený Superman s megalomanskými sklonmi bol pred rokmi vyhnaný na opustenú planétu Ceti Alpha 5. Khan prisahal pomstu kapitánovi Kirkovi, ktorého viní za svoje vyhnanstvo ako i za smrť svojej ženy. Keď sa mu po dlhých rokoch naskytne možnosť ujsť, neváha ani chvíľu. Získava moc nad loďou Reliant a už mu zostáva len jedna vec, a to prilákať kapitána Kirka a zabiť ho. Ako nástroj svojej pomsty sa chystá použiť ničivú zbraň Plameň života - Genesis zistí však, že zabiť Kirka nieje vôbec jednoduché.
Star Trek I: The Motion Picture
( Star Trek I: Film )
Nepriateľsky objekt obrovskej ničivej sily je vzdialený menej ako tri dni cesty od Zeme. Jediná loď v dosahu je Enterprise. Admirál Kirk preberá velenie aby tento objekt zastavil. Cestou ich sprevádza viacero nepríjemností. Situácii dopomôže, keď sa k posádke pripoja dôstojníci Ilia a Spock. Spock zistí, že teleso menom V´Ger, ktoré je uprostred objektu má za úlohu skontaktovať sa so stvoriteľom. V´Ger je stará pozemská družica Voyager, ktorá bola upravená na robotickej planéte. Enterprise prenikne do útrob tohto telesa, komandér Decker a poručík Ilia sa rozhodnú pre sebaobetovanie aby zachránili Zem.