Novinky
   
USS Antares
 
ST: The Next Generation
 
ST: Štvrtý rok (Year Four)
 
Star Trek: Online
Posledné novinky zo sveta ST
( júl 2007 )
- StarTrek.com zverejnil pred prvým odvysielaním obrázok z epizódy "TOS: CHarlie X", kde je zobrazený nový dizajn nákladnej lode USS Antares, ktorá nebola nikdy ukázaná v pôvodnej verzii. Dizajn Antaresu bol použitý z dizajnu lode USS Woden, ktorá sa objavila v epizóde "The Ultimate Computer".

- Tento rok budú vydané dve edície Star Treku na DVD. Prvá edícia je zo sady "Fan Collective" a nazýva sa "Denník kapitánov" (Captains Log), bude obsahovať epizódy zvolené každým kapitánom Star Treku - Kirkom (William Shatner), Picardom (Patrick Stewart), Siskom (Avery Brooks), Janewayovou (Kate Mulgrew) a Archerom (Scott Bakula). Edícia zahŕňa nové špeciálne bonusy od každého herca a vypustená má byť v júli 2007. Druhá edícia ja nové kompletné balenie seriálu Star Trek: The Next Generation a predávať sa má začiatkom októbra 2007 (práve včas na 20 výročie). Toto balenie bude obsahovať tiež nové špeciálne bonusy.

- Star Trek: Štvrtý rok (Year Four) je posledná komixová séria od vydavateľstva IDW. Je vložená do vymyslenej štvrtej série seriálu Star Trek: Pôvodná séria (počas Animovanej série.)

Dej komixu:
Enterprise narazí na obrovskú planetárnu hmotu, ktorá je schopná uživiť 800 miliárd obyvateľov ale nachádza sa na nej iba dvadsať foriem života. Transportujú sa dolu aby to prešetrili, Kirk nájde doktora Othella Becka presláveného zdravotníckeho výskumníka a víťaza Phloxovej ceny [ENT obdobie] pracujúceho v obrovskom vedeckom laboratóriu zanechanom mŕtvou civilizáciou. S beckom sú na planéte B'nai - tvory, ktoré vytvoril aby mu pomáhali v laboratóriu. Kirk s McCoyom odhalia, že Beckove etické postupy sú podozrivé. Skrýva desivé tajomstvo, ktoré ma tragický koniec.

       

- Druhý najväčší pripravovaný projekt popri novom Star Trek filme je Star Trek: Online MMORPG (Massively-Multiplayer Online Role-Playing Game) hra, ktorú pripravuje firma Perpetual Entertainment. Práve tento týždeň Perpetual pridal poznámku do sekcie DevLog na oficiálnej stránke ST - Online. Prvy záznam je od tvorcu príbehu (a uznávaného zarytého Trekkie) Mika Stemmlea, v ktorom hovorí o procese tvorby dizajnu každej planéty od návrhu po 3D realizáciu v "Svetovom stroji". Dúfame, že tieto poznámky vývojárov nám dajú viacej pohľadov do tohto existujúceho projektu. V prvej poznámke Stemmle sľúbil, že v čase medzi začiatkom a koncom vývoja (koncom 2008) bude priestor na informatívne, zábavné a neobvyklé pohľady okolo práce na najambicióznejšej Star Trek hre v histórii galaxie. Stemmle tiež ponúkol náhodný celkom chladný obrázok planéty s názvom "Star Trek Online Image of the Moment".

   
    Star Trek: Online    

 

Odkazy:
www.perpetual.com
www.startrekonline.com
www.startrek.com
www.amazon.com
www.idwpublishing.com