Osobnosti
   
Michael Piller
( † 05.30.1948 - 11.01.2005 † )
Michael Piller začal svoju poslednú cestu do neznáma 1. novembra 2005
        Michael Piller zomrel utorok vo veku 57 rokov po dlhom boji proti zákernej chorobe vo svojom dome v Los Angeles približne 4:51 ráno. Prehral dlhú vojnu s agresívnou formou rakoviny hlavy a krku. Piller po sebe zanechal svoju ženu Sandru, dcéru Brent a syna Shawna.

Michael Piller sa narodil 30. mája 1948 v Port Chestery v New Yorku. U televíznych divákov sa najviac preslávil ako výkonný režisér a spolutvorca viac ako 500 hodín Star Treku.

ŽIVOTOPIS MICHAELA PILLERA

        Michael pracoval ako výtvarný poradca pre Star Trek : Voyager, kde bol aj spolutvorca až do skončenia série v máji 2001. Tiež pracoval ako spolutvorca pre Star Trek : Hlboký vesmír deväť a ako výkonný producent pre Star Trek : Nová generácia (1989 - 1994), Star Trek : Hlboký vesmír deväť ( 1992-1995 ) a Star Trek : Voyager ( 1994-1996 ). Počas rokov 1994-95 televíznej série bol Michael tiež spolutvorca a výkonný producent seriálu Legenda ( Legend ) na stanici UPN.

V roku 1998 napísal a spolu-režíroval Star Trek : Vzburu, deviate pokračovanie nesmierne úspešného Star Trek filmu od Paramount Pictures.

V roku 1999 sa podieľal so svojim synom Shawnom Pillerom na vytvorení Piller2 a.s., Hollywoodska produkčná spoločnosť kde vyvíjali a vyrábali televízne a filmové rekvizity. Dvojica otec a syn boli tiež spolutvorcovia seriálovej drámy "The Dead Zone" a "Wildfire" na televíznej stanici ABC Family Channel. Tieto seriály mali najvyššie hodnotenie v Amerických televíziách.

S Michaelom Pillerom pri kormidle sa Star Trek : Nová generácia stal prvým príznačným seriálom 90-tych rokov, ktorý dostal nomináciu na cenu Emmy za vynikajúcu drámu. Seriály Star Trek : Hlboký vesmír deväť a Star Trek : Voyager boli tiež veľmi úspešné a počas siedmych sérií si získali množstvo divákov a fanúšikov.

Žurnalista a držiteľ ceny Emmy Michael začal svoju rozhlasovú kariéru v správach na stanici CBS v New Yorku. Následne pracoval ako šéfredaktor správ pre televíziu WBTV v meste Carlotte v severnej Caroline a asistent šéfredaktora pre televíziu WBBM - sesterská spoločnosť CBS v Chicagu.

Jeho prvé miesto v zábavnej televízii bola práca cenzora v dokumentárno-dramatickom cykle stanice CBS. Piller potom strávil dva roky ako programový riaditeľ predtým ako opustil CBS a začal sa venovať písaniu.

Michaelova povesť spisovateľa a producenta zahŕňa seriály Simon & Simon, Cagney & Lacey, Miami Vice, Probe, a Hard Time on Planet Earth, k tomu všetkému pracoval ako výkonný producent a spolutvorca syndikátnej série Group One Medical.

Joseph