Seriály
   
 
Posledná sezóna pre Star Trek: Enterprise
( Zrušenie Enterprise - fanúšikovia sa pokúšajú o nemožné )
        Dňa 2. februára tohto roku vydalo UPN oficiálnu správu: po štyroch rokoch sa misia pre Star Trek: Enterprise skončila. Posledná epizóda v Spojených Štátoch bude odvysielaná 13. mája tohto roku. Epizóda bude: "pozdravom za podporu Paramountu a fanúšikov", povedala prezidentka UPN Dawn Ostroff. Neprezradila však žiadne detaily. Neoficiálna správa hovorí, že v poslednej epizóde, ktorú napíšu producenti Enterprise Rick Berman a Brannon Braga, sa objavia Jonathan Frakes (William T. Riker) a Marina Sirtis (Deanna Troi), herečka však túto správu poprela.

Enterprise len s ťažkosťami presvedčila na začatie štvrtej sezóny, ale bola to posledná šanca od UPN. Seriál prešiel v poslednom roku viacerými zmenami, okrem iného sa presunul vysielací čas zo stredy na piatok a bol prijatý nový producent Manny Coto, ale tá najdôležitejšia vec sa nezmenila - sledovanosť seriálu. Zatiaľ čo nariadenie hovorí zbohom pre Star Trek: Enterprise, štúdio Paramount naznačilo, že príde s ďalším Star Trekom: "Všetci pozeráme dopredu na novú kapitolu tohto príbehu, ktorá by sa dala spracovať v budúcnosti," povedal prezident Paramountu David Stapf.

Seriál Star Trek: Enterprise sa začal nakrúcať v septembri 2001. Scott Bakula si v ňom zahral kapitána Jonathana Archera spolu s Johnom Billingsleyom, Jolene Blalock, Dominickom Keatingom, Anthonym Montgomerym, Lindou Park a Connorom Trinneerom.

Scott Bakula povedal, že by si želal, aby Enterprise ešte neskončila a poďakoval fanúšikom za podporu. Keby ale seriál predsa len štvrtou sezónou skončil, bude pracovať v divadle aj inde ďalej: "Veľmi by ma potešilo, keby bol seriál predĺžený o ďalší rok. Nenudím sa, milujem túto prácu." povedal Bakula v interview pre SaveEnterprise.com. "Každý musí vedieť, ako ťažko pracujeme, aby sme vyrobili dobré epizódy. Zvlášť v tejto sezóne sme sa pokúsili vyjadriť svoju vďaku, a preto v nej bolo veľa odkazov na pôvodný seriál." Bakula odmietol chýry o tom, že chce zo seriálu v každom prípade na konci sezóny odísť: "To je úplne mylná informácia, v ktorej nie je ani štipka pravdy. Mám rád ostatných hercov a páči sa mi, čo sme v tomto seriáli urobili. Je to stále neuveriteľný zážitok a je mi ľúto, že sa takéto veci dostali do sveta a že sú reportéri schopní veriť im viac ako tým pozitívnym. Ak by "Enterprise" nebola predĺžená, nezačne Bakula hneď pracovať na novom seriáli. "Rád by som si dal na istý čas pauzu na rozmýšľanie .. Potom sa pozriem na veci, ktoré súvisia s divadlom a dám si pauzu od televízie." Ale ešte nie je pripravený vzdať sa seriálu a koncentruje sa naďalej na Star Trek.

Enterprise je teda zrušená. Šance niečo na tom zmeniť sú ešte beznádejnejšie ako pred 40 rokmi pri pôvodnom seriáli. Aj napriek tomu sa pokúšajú fanúšikovia na celom svete o nemožné. Na internete prebieha viacej akcií, ktoré sa pokúšajú kontaktovať UPN alebo Paramount, aby predsa len ešte vyhovorili zodpovedným zrušenie:

www.saveenterprise.com
EnterpriseFans.com
www.rettet-enterprise.de.vu

Oriana