Novinky
  ( posledná aktualizácia 05.06.2008 )
   
Kate Mulgrew poprvé v Praze!
( 24.07.2011 )
První žena v kapitánském křesle s vlastním seriálem. Výborná herečka a velmi charismatická a vzdělaná osobnost. Kate Mulgrew ztvárnila v kultovním seriálu Star Trek kapitána Janewayovou, velícího důstojníka vesmírné lodi USS Voyager. FAN BASE ve spolupráci s CZ Kontinuum a FKM Events s velkým potěšením přivítají Kate Mulgrew v Praze na setkání s českými fanoušky.

Přijďte prožít den s ostatními fanoušky seriálu Star Trek, zeptat se kapitána Janewayové na to, na co jste se vždy zeptat chtěli a získat osobní podpis nebo společnou fotografii.

Těšíme se na Vás!

Odkaz: www.katevpraze.cz

Autor: Joseph
Nová stránka venovaná ST: TNG
( 23.06.2011 )
Slovenský Star Trekový svet ešte stále žije a prichádzajú noví ľudia, ktorí chcú rozvíjať poznatky o ST a snažia sa podporovať skromnú slovenskú ST komunitu. Takéto snahy má aj autor novej stránky, ktorá sa venuja najmä sérii ST: TNG.

Stránka má peknú databázu informácií ako napríklad prehľad uniforiem, rás, posáv, lodí a mnoho iného, odporúčam si túto stránku riadne prelistovať a obnoviť si poznatky, ktoré sa počas rokov vytrácajú alebo ak začínate so startrekom tak je to pre vás ten najlepší začiatok.

Odkaz: www.startrektng.euweb.cz

Autor: Joseph
Star Trek v obchodoch
( 09.06.2008 )
Prehľad dostupnosti a cien Star Trekových filmov a seriálov vo vybraných Slovenských internetových obchodoch. Najviac trekového tovaru majú v obchodoch Gorila a DVD Best a jednoznačne najlepšie ceny majú v Gorile. Star Trekového materiálu je na Slovensku nedostatok ale veríme, že do budúcna sa situácia zlepší a ponuka sa rozšíri o kolekcie ST seriálov a filmov a rôznych predmetov, ktoré sú typické pre Star Trek ako napríklad komunikátor alebo fázer. Nasleduje prehľad:

SERIÁLY na DVD:
Star Trek: The Original Series - sezóna 1 (7 DVD)
Gorila: 2997 sk
DVD Best: 4299 sk

Star Trek: The Original Series - sezóna 2 (7 DVD)
Gorila: 2997 sk
Filmotéka: 3330 sk
DVD Best: 3399 sk
Zavodsky: 3499 sk

Zomrel autor ústrednej témy TOS-ky Alexander Courage
( 05.06.2008 )
Laureát ceny Emmy, hudobný skladateľ a aranžér Alexander Courage, ktorého preslávila predovšetkým ústredná téma televízneho seriálu Star Trek, už nie je medzi živými. Umelec, ktorého tri roky sužovalo ochorenie, zomrel 15. mája vo veku 88 rokov v domove dôchodcov v Pacific Palisades neďaleko Los Angeles.
Slavcon pred dverami
( 13.04.2008 )

Už tento piatok sa uskutoční tretí ročník úspešného festivalu Slavcon 2008. Je zvaný každý a najmä fanúšikovia fantasy, sci-fi, stolných hier, slovanskej mytológie a histórie. Festival sa koná 18. až 20. apríla v priestoroch SPŠ dopravnej na Kvačalovej 20 v Bratislave.

V trojdňovom programe Sci-fi miestnosti si prídu na svoje fanúšikovia seriálov Star Trek, Babylon 5, Battlestar Galactica, Stargate, Star Wars, X-Files a Duna. Vo viac ako 30-tich hodinách sci-fi prednášok nechýbajú ani všeobecné prednášky o sci-fi, tematické diskusie a workshopy. V jednom z workshopov o Battlestar Galacticke sa zúčastní aj prekladateľ nového slovenského prekladu pre Slovenskú televíziu Michal Rovňák. V celom sci-fi programe vystupujú dlhoroční fanúšikovia a odborníci vo svojej oblasti známy na Slovensku aj v Čechách a to zaručuje vysokú kvalitu programu. Ďalšie podrobnosti nájdete na stránke www.slavcon.sk

Výber zo Star Trek bloku:

ST: Star Trekové modely (Treel - Piatok 20:00)
Čo všetko si doma môžete postaviť, ako to vyzerá a kde sa to dá získať?

ST: Andoriánska kultúra a fyziológia (Včielka - Piatok 21:00)
Prednáška o telesnej stavbe, rozmnožovaní, pohlaviach, psychológii, kultúre, klanoch a rituáloch, náboženstve a filozofii Andoriánov.

ST: Sekcia 31 – čo vieme a nevieme o Romulánoch (Terrh - Piatok 22:00)
Čo jedia, ako žijú, aký majú právny systém a akí vlastne sú? Rozdelenie ich lodí a štruktúra velenia vojenských operácií rovnako ako život tých ktorí s armádou nemajú nič spoločné. Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o Romulánoch a ich okolí.

ST: Život kam sa obzrieš (Oriana - Sobota 14:00)
Never tomu, že je planéta neobývaná alebo, že to, čo je pred tebou je iba obyčajná hmlovina. Občas majú hmloviny tráviace ústrojenstvo, ktoré si na tebe s radosťou pochutí. Alebo nebezpečný vesmír všade okolo nás.

ST: Eugenické vojny (Treel - Sobota 16:00)
Vojna, ktorá zúrila v minulom desaťročí. Čo všetko o nej vieme zo Star Treku a čo mu priniesla ?

Je Stargate: Atlantis vykradnutý Star Trek? (Treel - Sobota 17:00)
Čo všetko sme už mali možnosť vidieť v Star Treku a čím sú si tieto seriály podobné.

ST-DS9: Bajoranská dočasná vláda (Joseph - Nedeľa 16:00)
Bajor sa osamostatnil od Kardasianov a je slobodný, moc v krajine preberá duchovný vodca, po krátkej dobe však nastávajú ďalšie zmeny. Ako to ovplyvní krajinu a kto nakoniec vyhrá mocenskú vojnu?

Autor: Joseph
Star Trek XI posunutý do roku 2009
( 15.02.2008 )

Paramount posúva premiéru Abramsovho Star Treku XI z 25. decembra 2008 na 8. máj 2009. s odôvodnením, že ziskový potenciál filmu je väčší v období pred letnou sezónou. Táto zmena je súčasťou väčšieho plánu Paramountu, pri ktorom zmenil premiéry viacerých filmov. Zmenil sa napríklad aj dátum letnej komédie Bena Stillera "Tropic Thunder" z pôvodného 11. júla na 15. august. Rozhodnutie učinil nový riaditeľ filmového oddelenia John Lesher. Hollywoodsky reportér poznamenal, že Paramount posunul premiéry šiestich filmov podľa toho, ktorý film sa k akému obdobiu hodí a má lepšiu šancu byť dokončený.

Ak sa už neviete dočkať tak si môžete čakanie skrátiť rôznymi verziami trailerov ST:XI na stránke scifinews.de , kde nájdete zatiaľ jediný trailer v rôznych formátoch a rozlíšeniach a dokonca aj v nemčine. Odporúčam verziu Windows Media HDTV 1080p alebo 720p, ktorá je v špičkovej kvalite a ani neseká.

Autor: Joseph
Markíza odvysiela cez vianoce Nemesis
( 21.12.2007 )
Televízia markíza zaradila do svojej vysielacej štruktúry počas vianočných sviatkov posledný zo série Star Trek filmov Nemesis. Vysielanie je naplánované na 27.12.2007 o 02:20 hodine (čiže 28.12.2007 v skorých ranných hodinách). Film bude vysielaný už tradične v kvalitnom slovenskom dabingu. Čas možno nie je najideálnejší ale aj tak by sme mali v rámci podpory Star Treku na SLovensku všetci sadnúť k televízoru a snažiť sa zdvihnúť sledovanosť.
 
Anotácia z markízi:
27.12.2007 - 02:20 - Star Trek: Nemezis (Star Trek: Nemesis)
*12 Stereo

Dobrodružný sci-fi film (112'), USA, 2002.
Réžia: S. Baird.
Hrajú: P. Stewart, J. Frakes, B. Spiner, T. Hardy, M. Sirtisová.

Po tom, čo Romulánska planéta Romula navrhne vyjednávanie o prímerí, Federácia zistí, že Romulania v skutočnosti plánujú útok na Zem...
Na svadobnej ceste Rikera a Troie, je Enterprise vyslaný do neutrálnej zóny blízko planéty Romulus, kde vezme prototyp dvojčaťa androida Data. Vzápätí sú vyslaní ďalej, až ku Romulovi, kde sa objaví Shinzon (Tom Hardy), klon kapitána Picarda žijúceho na otrokárskej planéte Remus. Ten chce uzavrieť prímerie s Federáciou. Čoskoro však vyjde najavo, že ich skutočným úmyslom je zničenie Zeme. Posádka zaznamená vlámanie do ich počítačového systému a Picard (Patrick Steward) je uväznený Remanmi, pretože je jediným náhradným genetickým materiálom pre Shinzona. Pre Picarda a Enterprise je iba jediná cesta úniku, ktorá je však príliš zložitá a namáhavá...

Pri tejto príležitosti by som chcel každému fanúšikovi popriať príjemné prežitie vianočných sviatkov hlavne v spoločnosti Star Treku, ktorý vždy spríjemní atmosféru a zlepší náladu.

Autor: Joseph
Nové knižky
( 17.11.2007 )
Laser Books sa pustilo naplno do vydávania Star Trek knižiek a všetkých fanúšikov to nesmierne teší. Prvá knižka s názvom "Oči vidoucích" už vyšla a je v poradí trinásta z prostredia Novej generácie, pôvodný názov je "The Eyes of Beholders" a v USA vyšla roku 1990, v Čechách je na trhu od augusta 2007 za cenu 169kč. Autor je A.C. Crispin a dostanete ju kúpiť vo všetkých dobrých kníhkupectvách. Ďalšie dve knižky sa ešte len chystajú, prvá z nich je "Star Trek - Titan - Mezi dvěma světy" od Andy Mangelsa a Michaela A. Martina, pôvodný názov je "Taking Wing" a v USA vyšla v roku 2005, na českom trhu vyjde v novembri 2007 za cenu 249kč. Druhá knižka sa volá "Star Trek - Deep Space 9 - Vlastní krví" od autora K.W. Jetera, pôvodný názov je "Bloodletter" a v USA vyšla v roku 1993, cena v Čechách bude 169kč.

Oči vidoucích (The Eyes of Beholders)
Niekoľko lodí Federácie a Klingónskej ríše zmizne bez stopy počas preletu novo otvorenou obchodnou trasou a Enterprise je vyslaná záhadné zmiznutia vyšetriť. V tom posádka kapitána Picarda nachádza strašidelné pohrebisko vesmírnych lodí - oblasť plnú opustených plavidiel všetkých mysliteľných tvarov a veľkostí. V strede oblasti sa nachádza obrovský objekt vytvorený neznámou a prastarou civilizáciou. Keď sa Picardova posádka snaží odhaliť tajomstvá objektu nevedomky uvedie do pohybu sily, ktoré by mohli pre všetko živé na palube Enterprise znamenať šialenstvo a smrť.

Mezi dvěma světy (Taking Wing)
Spojená federácia planét sa po desiatkach rokov bojov nachádza na úsvite novej éry. Hviezdna flotila sa vracia k poslaniu mierovo skúmať vesmír, praktikovať diplomaciu a rozširovať ľudu Federácie obzory. Jednou z lodí, ktoré túto úlohu realizujú je USS Titan, ktorému velí kapitán William T. Riker a jeho posádku tvorí biologicky najpestrejšia a kultúrne najrôznorodejšia skupina osôb v dejinách Hviezdnej flotily. Ich misia sa však nevyvíja podľa plánu... Prétor Shinzon, ktorý vo filme Star Trek - Nemesis vyvraždil romulánsky senát je sám po smrti. Toto vzniknuté mocenské vákuum uvrhlo Romulánske hviezdné impérium, odvekého protivníka Federácie na pokraj občianskej vojny. Rozhádané frakcie teraz bojujú o kontrolu nad rozpadajúcou sa civilizáciou a ak padne Impérium, tak sa destabilizuje celá oblasť Galaxie. Dlho očakávaná misia Titanu je odložená a Hviezdna flotila vysiela Rikera aby v oblasti obnovil poriadok a začal mierové rozhovory medzi romulánskymi frakciami, ktoré by sa mali dohodnúť na rozdelení moci.

Vlastní krví (Bloodletter)
Veliteľstvo Hviezdnej flotily sa dozvedelo, že Kardasiáni majú v pláne vybudovať na opačnej strane červiej diery základňu tak, aby sa v bohatom a nepreskúmanom teritóriu usídlili a obsadili ho. Komandér Sisko, majorka Kira a posádka Deep Space 9 majú za úlohu na mieste okamžite zriadiť stanicu Federácie ako protiváhu. Skôr ako dokáže majorka Kira strážnu stanicu dopraviť k cieľu, objavuje sa fanatik z jej násilníckej minulosti. Kira sa musí zúčastniť boja na život a na smrť s nepriateľom, ktorý sa nezastaví pred ničím, len aby ju zničil a osud Bajoru, červiej diery a možno aj celej Federácie visí na vlásku.

Autor: Joseph
ST XI - Pegg bude hrať Scottyho
( 12.10.2007 )
J.J. Abrams našiel svojho Scottyho – Britského herca Simona Pegga, známeho pre svoje komediálne role v „Saun of the Dead“ a „Hot Fuzz“ , Pegg sa tiež objavil ako technický expert „Benji“ v Abramsovom hite "Mission: Impossible III".

Zručný Pegg sa tak pridá k Leonardovi Nimoyovi, Zacharymu Quintovi, Antonovi Yelchinovi, Zoë Saldane a k práve včera ohlásenému Ericovi Banovi v blížiacom sa filme.

Zatiaľ nepomenovaný projekt v poradí 11. Star Trek filmu sa začne natáčať budúci mesiac, uvedený bude na Vianoce roku 2008.
Autor: Kirk
Remastrovaná epizóda TOS-ky v kinách
( 11.10.2007 )
V utorok 13. Novembra, budú na veľkom plátne vo vybraných kinách USA uvedené oba diely remastrovanej epizódy TOS-ky "The Menagerie" (Zverinec). Ide o prvé premietanie seriálovej epizódy Star Treku v tomto rozsahu – epizóda sa bude premietať v skoro 300 kinách v U.S.A a Kanade. Táto jedno večerná udalosť bude tiež obsahovať predhovor Eugena Roddenberryho, syna tvorcu Star Treku Gena Roddenberryho, a ešte exkluzívne scény zo zákulisia tvorby remastrovaných dielov.

Epizóda "The Menagerie" bude prezentovaná vo svojom digitálne remastrovanom formáte vo vysokom rozlíšení s kvalitou zvuku Cinema Sorround Sound. Premietanie je súčasťou propagácie vydania na HD-DVD/DVD naplánovaného na nasledujúci týždeň (20. novembra)
spoločnosťami CBS Home Entertainment a Paramount Home Entertainment.
Autor: Kirk
Posledné novinky zo sveta ST
( júl 2007 )
StarTrek.com zverejnil pred prvým odvysielaním obrázok z epizódy "TOS: CHarlie X", kde je zobrazený nový dizajn nákladnej lode USS Antares, ktorá nebola nikdy ukázaná v pôvodnej verzii. Dizajn Antaresu bol použitý z dizajnu lode USS Woden, ktorá sa objavila v epizóde "The Ultimate Computer".
Knižka Ragnarök už v kníhkupectvách
( pridané 12.07.2007 )

Milí Trekkies, české vydavateľstvo Laser-books má v poslednej dobe ako jediné snahu vyjsť v ústrety aj fanúšikom Star Treku a preto vydali už tretiu knižku z knižnej sady Star Trek Voyager s názvom Ragnarök. Predtým to boli knižky ST Voyager: Ochranca od autora L.A. Graf a Únik od autorov D.W. Smith a K.K. Rusch. Posledná knižka je od Nathana Archera a podľa všetkého sa v nasledujúcich mesiacoch ešte dočkáme ďalšieho pokračovania tejto sady. Čo sa odohráva v románe Ragnarök?

Kapitánke Kathryn Janewayovej a posádke lodi USS Voyager sa naskytne nádej na návrat domov, lodné senzory totiž zaznamenajú signál, ktorý by im mohol ukázať vytúženú cestu k návratu. Akonáhle sa Voyager vydá po stope signálu ocitne sa v centre zúriacej vojny medzi dvoma súperiacimi druhmi, vojny, ktorá už trvá celé stáročia ak nie tisícročie.

K tomu, aby našli cestu domov si musí kapitánka Janewayová so svojou posádkou prebojovať cestu najzúrivejším vesmírnym konfliktom všetkých dôb - obe bojujúce strany sa ich pritom snažia zničiť.

Cena knižky na Slovensku je okolo 220sk a predávajú ju tieto kníhkupectvá:
www.podvrskom.sk
www.artforum.sk
dunaj.sk

www.mojakniha.sk - ostatné ST knižky
 

Joseph
J.J. Abrams potvrdil Kirka v Star Trek XI
( pridané 20.04.2007 )
V novom vydaní Star Trek Magazínu J.J. Abrams konečne prelomil mlčanie...trošku. Producent/režisér jedenásteho Trek filmu oficiálne povedal pre Trekovský časopis „James T. Kirk sa objaví vo filme“. Aj keď sa o tom už šepkalo a veľa ľudí to predpokladalo, ale až teraz po prvý raz niekto, kto je spojený s tvorbou filmu oficiálne odhalil dôležitý detail o filme...
Hľadáme redaktorov
( pridané 31.03.2007 )
Plány so stránkou Star.Trek.sk sú stále rovnaké a to také, aby bola najväčším zdrojom informácií o Star Treku v Slovenskom jazyku. Iste ste si všimli, že k tomu aby sme dosiahli štatút veľkej databázy potrebujeme doplniť ešte veľa informácií. Jeden človek to určite nedokáže a preto by som bol rád, keby sa každý, kto má rád Star Trek a rád tvorí alebo prekladá texty pridal do ďalšieho rozvoja stránky.

Má ešte zmysel ďalej rozvíjať stránku o Star Treku, keď sa už ST nevysiela a je takpovediac v útlme? Ja si myslím, že to zmysel určite má a Star Trek ani zďaleka nepovedal posledné slovo. Možno má v poslednej dobe dlhšiu prestávku ale to vôbec nevadí a mohlo by mu to iba prospieť. V poslednej dobe sa vytvorila veľká diskusia o jedenástom Star Trek filme, ktorý je už v príprave a veľa ľudí sa na tento film veľmi teší a vyvolal v nich veľké očakávania. Možno po úspechu jedenásteho filmu bude nasledovať aj nový seriál, takže Star Trek určite nieje v zániku ako sa niektorí obávali. Vytvorila sa tiež nová hra Star Trek: Legacy a ďalšie sú v príprave.

Ak by ste sa radi zapojili do rozvoja Star Treku na Slovensku napíšte mi prosím na e-mail star(zavináč)trek.sk, ja budem iba rád.

Star Trek sa vracia na strieborné plátna
( pridané 08.03.2007 )
V poradí jedenásty film z prostredia Star Treku bude režírovať otec seriálu Nezvestní J. J. Abrams a v Spojených štátoch amerických sa po prvýkrát na striebornom plátne objaví na Vianoce 2008. Snímku, ktorá sa zameria na mladosť kapitána Jamesa T. Kirka a Spocka sa začne nakrúcať túto jeseň. Abrams, ktorý režíroval tretie pokračovanie Mission Impossible (2006) uviedol, že chce spraviť film pre oddaných fanúšikov aj pre bežných ľudí. "Myslím si, že netreba hovoriť o tom ako som poctený a nadšený z toho byť súčasťou ďalšej kapitoly Star Treku," uviedol pre internetovú stránku spoločnosti BBC.
Star Trek - Legacy
( pridané 26.02.2007 )
Prvé informácie o Star Trek: Legacy, ktoré sa k nám na jar minulého roku dostali boli veľkým prísľubom. Plnohodnotný DirectX 9 engine, množstvo zaujímavostí a to najpodstatnejšie, na čo sa všetci Trekkies tešili asi najviac - kompletná adaptácia všetkých epoch od dôb pôvodného seriálu až po najmladšiu sériu Enterprise. A ešte do konca produkciu zastrešila Bethesda, ktorá stojí za slávnou RPG sériou The Elder Scrolls. Jednoducho som sa na hru veľmi tešil a určite som nebol sám...
. . . ďalej
SciFi stretnutia v Bratislave
( pridané 02.04.2006 )
Najbližšie stretnutie bude : každú sobotu približne od 15.00 hodiny.
Miesto stretnutia : v Bratislavskom Auparku v mestskej časti Petržalka, skupinku mladých ľudí nájdete buď v Sade Janka Kráľa - hneď oproti Auparku v prvom lavičkovom kruhu alebo v Aupraku v mieste nazývanom Food Court - tam, kde sú reštaurácie na prvom poschodí.

Diskusia a viac informácií o stretnutiach je na stránke forum.scifi-guide.net

Star Trek na Joj-ke nebude
( pridané 27.02.2006 )

Naše snahy presvedčiť televíziu JOJ aby vysielala seriál Star Trek neuspeli. Ja a niekoľko ďalších fanúšikov Star Treku dostali nasledovnú odpoveď :

Dobrý deň, ďakujeme za Váš mail. Spomínaný titul neplánujeme vysielať. Sme však presvedčení, že si vyberiete aj iné zaujímavé programy z našej bohatej ponuky a že s TV JOJ prežijete príjemné chvíle. Prajeme Vám všetko dobré a veríme, že nám i naďalej zachováte svoju priazeň.

S pozdravom
Katarína Košanová
PR manager TV JOJ

Nenecháme sa však odradiť a naďalej sa budeme snažiť presadiť vysielanie Star Treku v niektorých slovenských televíziách.

Star.Trek.sk - nové diskusné fórum
( 20.02.2006 )
Diskusné fórum stránky Star.Trek.sk sa spojilo s diskusným fórom stránky scifi-guide.net. Od dnešného dňa tak môžete diskutovať o Star Treku ale aj o iných SciFi seriáloch na stránke forum.scifi-guide.net. Fórum funguje na systéme phpBB, ktorý je oveľa dômyselnejší ako ten, ktorý sa používal na našich stránkach a preto pridávanie príspevkov bude oveľa jednoduchšie a prehľadnejšie. Na nové fórum sa budú pravidelne pridávať nové exkluzívne informácie, preto sa oplatí navštevovať ho.
Joseph . . .
Star Trek - DVD kolekcia filmov ( špeciálna edícia )
( 2005 )
Spoločnosť amazon.com má v ponuke množstvo Star Trek titulov, v poslednej dobe je najžiadanejšia DVD kolekcia všetkých 10-tich Star Trek filmov v jednom balení, ktorú teraz predávajú za veľmi výhodnú cenu.
Michael Piller odišiel vo veku 57 rokov
( 2005 )
V utorok ráno 1. novembra 2005 zomrel Michael Piller vo veku 57 rokov po dlhom boji proti rakovine. Televízni diváci si pamätajú Michaela Pillera hlavne ako výkonného režiséra / spolutvorcu viac ako 500 hodín Star Treku.
Príďte si pokecať o Star Treku na IRC
( 2005 )
Už nejaký čas je v diskusnej sieti IRC k dispozícii fanúšikom Star Treku diskusný kanál #star.trek.sk . Sieť IRC ponúka veľa výhod oproti normálnym diskusiám alebo pokecom. Na našom kanále #star.trek.sk je vždy niekto, s kým sa dá podiskutovať o Star Treku, dozviete sa informácie, o ktorých sa bežne nehovorí alebo množstvo iných informácií nielen o Star Treku. Ako sa tam dostať? To sa dozviete v pokračovaní textu v podrobnom návode.
Posledná sezóna pre Star Trek: Enterprise
( 2005 )
Dňa 2. februára tohto roku vydalo UPN oficiálnu správu: po štyroch rokoch sa misia pre Star Trek: Enterprise skončila. Posledná epizóda v Spojených Štátoch bude odvysielaná 13. mája tohto roku. Epizóda bude: „pozdravom za podporu Paramountu a fanúšikov," povedala prezidentka UPN Dawn Ostroff. Neprezradila však žiadne detaily. Neoficiálna správa hovorí, že v poslednej epizóde, ktorú napíšu producenti "Enterprise" Rick Berman a Brannon Braga, sa objavia Jonathan Frakes (William T. Riker) a Marina Sirtis (Deanna Troi), herečka však túto správu poprela.
Ako je to so Star Trekom na STV ?
( 2005 )
        Ako to všetko začalo ? Po dlhšej dobe naliehania nám dal riaditeľ Slovenskej Televízie Richard Rybníček znova odpoveď vo svojej relácii Odpovede z obrazovky na otázku či bude STV vysielať obľúbený scifi seriál Star Trek. Bohužiaľ táto odpoveď bola NIE ! ( presné znenie riaditeľovej odpovedi je z relácie Odpovede z obrazovky 19.12.2004 k dispozícii vo formáte Audio ( 200kB ) alebo Text ).

Fanúšikom Star Treku táto odpoveď samozrejme nestačila a na čele s Orianou ( Erika ) sa skupinka ľudí rozhodla pánovi riaditeľovi znova napísať ale tentokrát priamo na stránku STV do diskusného fóra riaditeľovej relácie. Príspevky s onoho diskusného fóra sú k dispozícii tu, nestartrekovské príspevky boli vystrihnuté. Po takom veľkom záujme aký bol prezentovaný na stránke STV sa riaditeľ znova vrátil k otázke "Bude STV vysielať Star Trek?" a hneď po novom roku venoval vo svojej 17 minútovej relácii takmer minútu aby dal nám fanúšikom Star Treku adekvátnu odpoveď. ( záznam z relácie Odpovede z obrazovky 4.1.2005 je k dispozícii vo formáte Video ( 7.5MB ) alebo Text ).

Aj napriek jeho veľkej snahe, táto odpoveď bohužiaľ znova nebola dostačujúca a preto vyzývam všetkých fanúšikov Star Treku aby znova pripomenuli Slovenskej Televízii dôležitosť vysielania tohto fantastického seriálu. Zapojiť sa môžete formou posielania emailu na adresu listydivakov@stv.sk alebo pokračovať v začatej diskusii relácie "Odpovede z obrazovky" na stránke STV.

Čím viac nás bude, tým skôr presadíme svoje . . .

Oscarový Jerry Goldsmith
( 2004 )
Dňa 21. júla 2004 opustil náš "Star - Trekový svet" už navždy, oscarový Jerry Goldsmith, podľahol po dlhom boji pliage tohto veku, rakovine. Pre fanúšikov Star - Treku sa preslávil najmä skladaním a produkciou hudby pre Star Trek, ale najmä zložením hudby až k piatim z celkových desiatich celovečerných filmov Star Trek.
Star Trek na STV ?
( 2004 )
        Slovenská Televízia prešla v poslednom období veľkými programovými zmenami a preto ma napadlo či by sa to nedalo využiť aj pre nás fanúšikov Star Treku, po dvoch mesiacoch usilovného otravovania riaditeľa STV som sa konečne dočkal odpovede na moje maily.

Richard Rybníček odpovedal vo svojej pravidelnej nedeľnej relácii "Odpovede z Obrazovky" na otázku či plánuje Slovenská Televízia v budúcnosti vysielať SciFi sériu Star Trek, jeho odpoveď znela : " vysielacie práva na Star Trek zakúpené nemáme ale rokujeme o tom, nerezignovali sme na tento žáner, takže čoskoro sa určite v Slovenskej Televízii objaví ". Zvukový záznam z odpovede si môžete vypočuť ... TU ... ( 251 Kb ).

Táto správa je veľmi potešujúca ale aby riaditeľ na svoj sľub nezabudol žiadam všetkých návštevníkov tejto stránky aby mu poslali pripomínajúci mail na adresu - listydivakov@stv.sk a tým aj urýchlili celý proces. Kompletný záznam z relácie "Odpovede z Obrazovky" si môžete pozrieť na stránke Slovenskej Televízie.

Pragocon 2004
( 2004 )
V dňoch 20. až 22. februára sa konal v najväčší Pražský festival/con Pragocon. Na tomto jedinečnom podujatí mal každý návštevník možnosť navštíviť rôzne prednášky z oblasti fantastiky, mohol sa zahrať rôzne druhy stolných hier, pozrieť sa na niektoré druhy historického bojového umenia a mnoho iného. Obrázky z tohto podujatia si môžete pozrieť v sekcii Akcie.
Výcvik kadetov TREKGAME
( 2004 )
Ľudia zo Slovenského Star Trek klubu sa rozhodli usporiadať akciu, ktorej účelom bolo zdokonaliť kadetov tohto klubu. Všetci počas celého výcviku zažili kopec zábavy aj vďaka relatívne dobrému počasiu. Podarilo sa mi nafotiť zopár obrázkov, ktoré nájdete v sekcii akcie.
Obrázky z Enterprise
( 2003 )
Po takmer dvojmesačnej prestávke začíname znova aktualizovať stránku. Tento krát Vám prinášame exkluzívne obrázky z najnovších epizód seriálu Enterprise. Obrázky k epizódam Extintction, Raijin, Impulse, Exile, The Shipment, Twilight, Similitude, Carpenter Street nám poskytol Oberon.
Star Trek 8 : Prvý Kontakt
( 2003 )
Česká televízia bude dňa 18.10.2003 v sobotu o 11.00 hod. na programe Čt2 vysielať ôsmy Star Trek film s názvom Prvý Kontakt. Ak náhodou tento termín nestihnete budete mať možnosť pozrieť si reprízu filmu, ktorá bude v nedeľu na programe Čt1 o 1.45 hod. Fanúšikovia startreku sa konečne dočkali aj nejakého filmu po dlhej rade Star Trek seriálov. Všetci ste srdečne pozvaní.
Parcon - Avalcon 2003
( 2003 )
Festival Fantázie Parcon - Avalcon 2003 je úspešne za nami. Rozsiahla reportáž väčšinou so Star Trek bloku doplnená o fotografie je k dispozícii v sekcii Akcie.
Utopia
( 2003 )
Tento obrázok je výsledok mojej práce kombinovaním rôznych obrázkov do jedného celku, znázorňuje plavidlá Hviezdnej flotily, ktoré bránia územie federácie pred vpádom náhodne vybraných lodí, niektorých rás (len pre informáciu, bitka sa odohráva pri neutrálnej zóne pri planéte Genesis). Zväčšeninu vyvoláte kliknutím na obrázok.
Star Trek - Nemesis (reportáž)
( 2003 )
Námet Nemesis je jednoduchý, no napriek tomu veľmi dobre prepracovaný, čo dáva tušiť nie jednoduché natáčanie. Samotný pojem NEMESIS vyjadruje vášho nepriateľa, ktorý je však identický s vami samotnými. Že je to ťažko predstaviteľné, alebo nemožné? Nemožné to nie je, je to, ako hovorí jeden známy Vulkánec.